Илиан Евтимов и Елан Шалон излязоха на върха във Франция

Отборът на Елан Шалон, с Илиан Евтимов в състава си, постигна победа във френското първенство по баскетбол, предаде БТА. Шалон спечели гостуването си на досегашния лидер Льо Ман с 80:66 (19:18, 25:14, 12:15, 24:19) точки в мач от осмия кръг.

Евтимов игра пълни 40 минути и се отличи с 13 точки, 6 борби и 3 асистенции.

След този успех Елан Шалон се изкачи на върха в подреждането с 6 победи и 2 загуби, колкото има и Льо Ман.

Първа загуба в първенството на Литва допусна Летувос Ритас. Тимът, в който играе Деян Иванов, бе домакин на Жалгирис с натурализирания Ибрахим Джабер в състава си, но отстъпи със 79:90 точки.

Деян Иванов игра 21 минути като резерва и завърши с 4 точки и 5 борби. За Жалгирис с 16 точки, 2 борби, 5 "откраднати" топки и 3 асистенции приключи Ибрахим Джабер, който игра 21 минути.

Жалгирис има четири победи от четири мача и е на второ място в класирането, а Летувос Ритас е с баланс 3 победи и 1 загуба на шеста позиция.