Икономична Бразилия се наложи и над Еквадор

Националният отбор на Бразилия записа втора поредна победа в рамките на няколко дни. В петък възпитаниците на Карлос Дунга се наложиха с минималното 1:0 над Колумбия, а тази нощ бразилците надделяха със същия резултат над друг южноамерикански съперник - Еквадор.

Контролата се игра през повече от 35 000 зрители в Ийст Ръдърфорд, щата Ню Джърси (САЩ).

В групата на Бразилия имаше само седем футболисти от състава на “Селесао”, който игра на домакинския Мондиал 2014 това лято.

Автор на единственото попадение в двубоя стана Вилиан, който се разписа след чудесен пас на Неймар. В 31-ата минута Оскар изпълни пряк свободен удар, насочен към Неймар, той веднага намери непокрития Вилиан, който насочи неспасяемо топката в мрежата на Еквадор.

Бразилците бяха по-активният отбор и заслужено се поздравиха с успеха, като той можеше да е и по-изразителен, ако не бяха многото пропуски, сред които и греда на Неймар от един метър в началото на второто полувреме.

Следващата контрола на Бразилия е на 11 октомври в Пекин, където съперник на "Селесао" ще бъде върлият им континентален съперник Аржентина.