Игуаин изригна в блестящо дерби между Лацио и Наполи

Очакваният с голям интерес сблъсък между Лацио и Наполи оправда очакванията за красив двубой, като в оспорвана среща гостите излъгаха столичани с 4:2 на “Олимпико“ в последен двубой от 14-ия кръг на Серия А.

Гонсало Игуаин напомни за най-добрата си форма, след като успя да се разпише за пръв път от септември в първенството (от игра). Той го стори на два пъти, като през първата част бе точен в 24', а през второто полувреме с прекрасен удар преодоля Маркети в 71'.

Иначе първото полувреме бе равностойно и Бехрами неволно изравни резултата в 25'. Ключовият аванс за Наполи даде Пандев в 50' след колективна грешка в защитата на “римските орли“. В края Кейта (87) върна надеждата на домакините, но Кайехон побърза да охлади амбициите на Лацио с гол 3 минути по-късно.

Това беше и първият двубой, в който Наполи бележи 3 или повече гола като гост в Рим от 1993 година.. Това позволи на тима да се утвърди еднолично на 3-о място в класирането с 31 точки – само 4 по-малко от втория Рома и 7 от Ювентус. Слабата форма на Лацио пък продължава и вече 5-и двубой отборът няма победа. Това е достатъчно за 10 място (17 точки).

Типичният домакински натиск доведе до опасно положение още в 5', когато Кандрева остана непокрит в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата. Ернанеш пробва рефлекса на Рейна с далечен удар, а след това Кайехон за малко не отбеляза брилянтен гол от около 40 метра, но Маркети успя да избие в корнер.

Истинска вихрушка се заформи между 24' и 25', когато паднаха и двата гола за първото полувреме. В 24' Игуаин навърза защитата на домакините и с перфектен завършващ удар даде аванс на гостите – първи гол за Пипита от септември насам в Серия А.

Съотборникът му Бехрами обаче заличи този аванс, след като буквално в ответната атака си забоде автогол, помагайки на бившия си клуб да стигне до равенството през първото полувреме, въпреки че Пандев и Игуаин отново имаха отлични шансове.

Двамата обаче довършиха противника през второто полувреме и гарантираха първата победа на Наполи от три мача насам.

В 50' Игуаин центрира отлично от лявото крило към далечната греда, където Маджо свали отлично за Пандев. Македонският голаджия успя да се измъкне и стреля покрай Маркети, за да даде ценен аванс на гостите.

В следващите минути Лацио натисна, а Кандрева пропусна две отлични възможности, като при едната Пепе Рейна се намеси по прекрасен начин. В 71' обаче всичко в срещата беше решено, след като Пандев намери откъсващия се Игуаин, той се освободи брилянтно от защитата, а след това лесно преодоля и Маркети – 3:1 и Наполи се върна на пътя на победата.

Кейта обаче изригна с прекрасна солова акция, която в 87' върна надеждата на домакините. Тя обаче умря след превъзходен пас на резервата Мартеенс към Кайехон, който с минаващ удар оформи крайното 4:2.