Ибрахимович поведе ПСЖ към първия от четирите трофея (ВИДЕО)

Суперзвездата на Пари Сен Жермен Златан Ибрахимович вкара два гола, а френският гранд победи категорично Бастия с 4:0 и спечели Купата на лигата – първият от възможните четири трофея за парижани през този сезон (Купата на Франция, Шампионска лига, Лига 1).

Шведският таран бе изключително мотивиран да блесне във финала срещу Бастия, защото миналата година пропусна триумфа с 2:1 срещу Лион поради контузия, като тогава попаденията отбеляза Единсон Кавани.

Уругвайският стрелец се разписа два пъти и срещу Бастия, макар и само за да фиксира крайното 4:0 и да подпечата превъзходството на ПСЖ във финала. Ибрахимович вече има 104 гола в кариерата си за Пари Сен Жермен и се доближава до лидера във вечната клубна класация Педро Паулета (109).

4138194

В 21-ата минута Ибра бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Скилачи от Бастия, който получи директен червен картон и съвсем улесни задачата на ПСЖ.

В 41-ата минута Ибрахимович бе точен за втори път и на практика подпечата успеха на столичани, които освен с по-висока класа, разполагаха и с числено предимство.

Така Ибрахимович ще запомни с трофей последния си мач за ПСЖ в близките дни, тъй като той е наказан за първия четвъртфинален сблъсък от Шампионска лига срещу Барселона, а от другата седмица влиза в сила и наказанието му за 4 от оставащите 8 кръга на френското първенство.

4138196

Иначе суперформата на шведа продължава – той има 13 гола в последните си седем мача за клуба и националния отбор. В 80-ата минута Серж Орие предостави топката за влезлия като резерва Кавани и резултатът набъбна на 3:0 в полза на ПСЖ. Ибрахимович пък асистира на уругваеца в 92-ата минута за крайното 4:0.

Бастия се бореше за първи трофей от турнира за Купата на лигата и за едва второ национално отличие след Купата на Франция през 1981 година. ПСЖ пък повтори успеха си над този съперник от 1995-та, когато с 2:0 го побеждава в първия в историята финал от турнира за Купата на лигата.ю