
Бившият футболист на Интер Златан Ибрахимович спечели наградата „Оскар дел Калчо" за най-добър футболист в Серия А за сезона 2008/09. Шведът вдъхнови своя клуб да спечели четвърта поредна титла в Серия А преди да премине в Барселона. Наградата се дава от Асоциацията на футболистите в Италия. Това е втоа поредна награда за Ибра.
При получаването на наградата Ибрахимович говори за своя бивш мениджър Жозе Моуриньо, който спечели наградата за най-добър треньор.
„Не мисля, че той ми е простил за това, че преминах в Барселона," заяви Ибра с усмивка. „Разбира се че ми липсва. На всеки би му липсвал Моуриньо, той е страхотна личност."
Полузащитникът на Рома Даниеле Де Роси спечели наградата за най-добър италиански футболист. Приза за най-добър вратар отиде при Жулио Сезар от Интер.
За най-добър млад футболист бе избран Алешандре Пато от Милан. Най-добър защитник стана националът Джорджио Киелини. Най-добър съдия бе отпределен Роберто Росет.
Две допълнителни награди бяха присъдени тази година. Диего Милито спечели наградата на феновете, а Фабио Куялиарела спечели за най-красив гол.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ