Ибрахимович изригна с хеттрик за полувреме игра

Звездата на ПСЖ Златан Ибрахимович отново напомни за себе си, бележейки хеттрик за едно полувреме игра при успеха с 5:2 над Брест в 1/32-финален мач за Купата на Франция.

Парижани не срещнаха никакви проблеми и се класираха успешно за 1/16-финалите, където техен съперник ще бъде отборът на Монпелие. Сблъсъкът между двата тима ще се изиграе на "Парк де Пренс" на 22 януари.

Още на почивката бе ясно, че отборът на Брест няма как да се противопостави на френския шампион.

Златан Ибрахимович откри резултата след само десет минути игра, а Тиаго Мота удвои пет по-късно.

В 33' Лесоймие вдъхна надежди на Брест и намали, но до почивката Ибрахимович взе нещата в свои ръце и окончателно реши всичко. В 39' Златан вкара за 1:3, а малко след това отново той оформи хеттрика си.

Минута след почивката Езекиел Лавеци наниза още един гол за 1:5, а крайното 2:5 оформи Аите минута преди края.