Ибра вкара шедьоври в дебюта си и донесе обрат на ЛА Галакси! (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Златан Ибрахимович вече спокойно може да се обяви за Краля на САЩ, след като направи уникален дебют с екипа на ЛА Галакси. Шведският нападател се появи в 71-ата минута срещу градския съперник Лос Анджелис ФК при резултат 1:3 и вдъхнови тима си за обрат до 4:3. ЛА Галакси дори губеше с три гола, но след това две попадения върнаха в играта отбора от Калифорния, преди Златан да озари футболна Америка с гения си.

Той отбеляза дебютно попадение за 3:3, което дойде след прехвърлящ удар от около 40 метра. Типичното попадение на Ибра бе гарнирано с победен гол за 4:3 в първата минута от добавеното време. Златан се измъкна от отбраната на гостите и наниза топката в мрежата с глава, след което целият стадион експлодира, а шведът се съблече и започна да празнува с домакинските привърженици.

Преди това два гола на Карлос Вела и автогол на Стерес донесоха аванс на гостите, които изглеждаха сигурни победители. В 61-ата Летгет върна интригата, а Понтиус вкара две минути след влизането в игра на Ибрахимович. След това Златан показа гения си и изведе ЛА Галакси до втора победа от 4 мача и до второто място в Западната конференция.