Ибра-кадабра обезвреди "червения динамит"

Швеция извъртя достатъчното 2:2 срещу Дания в баража реванш и се класира на Евро 2016. Обичайният заподозрян Златан Ибрахимович направи разликата в скандинавското дерби като заби две майстоски попадения във вратата на "червения динамит".

Първо в 19-ата минута Ибра-кадабра се измъкна хитро при корнер и от 10 метра мушна топката в мрежата на Каспер Шмайхел, с което охлади първоначалния домакински натиск.

Последваха скучни минути в Копенхаген, което бе добре дошло за "Трите корони".

През втората част Ибрахимович вкара и втори гол. Той изстреля технично коженото кълбо от фаул в 76-ата минута и окончателно лиши срещата от интрига.

До края Дания все пак се хвъли на щурм и стигна до равен чрез Поулсен и Вестергаард, което обаче не стопли сърцата на зрителите по трибините.

Така след победата в Стокхолм с 2:1 и тазвечершното реми - Швеция заслужено се класира за първенството на Стария континент с общ резултат 4:3. Шампионатът е догодина от 10 юни до 10 юли във Франция.

Ибрахимович пък изпълни заканата си да откаже Дания и да играе на Евро 2016. "Без мен този шампионат е безсмислен, не си го представям без мен в главната роля", каза наскоро звездата на ПСЖ.