Ибишевич с хеттрик срещу бившия си отбор за разгромна победа

Ведад Ибишевич отбеляза хеттрик срещу бившия си отбор при разгромната победа на Щутгарт с 6:2 над Хофенхайм в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата.

За домакините това бе първа победа за сезона и дебют за новия старши треньор Томас Шнайдер. Шнайдер наследи на поста уволнения преди няколко дни Бруно Лабадия след три поредни загуби в Бундеслигата.

Ибишевич бе точен в 19-а, 47-а и 63-а минути, Александру Максим добави две попадения - в 28-а и 55-а минути, а с един гол завърши Антонио Рюдигер, който откри резултата в 12-а минута.

Кевин Воланд и Роберто Фирмино бяха точни за гостите съответно в 26-а и 87-а минути. След победата Щутгарт се изкачи на 14-о място с 3 точки актив от четири мача, а Хофенхайм остава на 11-о място с 5 точки след първата си загуба за сезона.

Айнтрахф Франкфурт е домакин на Борусия Дортмунд в късния мач. Борусия, шампион за 2011 и 2012-а година, има три победи от три мача и при успех тази вечер ще излезе начело в класирането.