И тази година дузпи изведоха Атлетико до 1/4-финал в Шампионска лига (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) трябваше да премине през коварнотo изпитание на рулетката на дузпите, но все пак се класира за трета поредна година на четвъртфиналите в Шампионска лига. „Дюшекчиите“ бяха фаворити в дуела с ПСВ (Айндховен), но и в реванша на своя стадион „Висенте Калдерон“ не можаха да стигнат до вратата на противника.

След нулево равенство в 90-те минути на „Филипс Стейдиъм“ и ново 0:0 след 120 минути в испанската столица се стигна до изпълнение на дузпи, при което домакините се оказаха с по-здрави нерви.

8:7 бе крайният резултат от рулетката, като единствено Лусиано Нарсинг не можа да прати кълбото в мрежата от бялата точка, нацелвайки напречната греда. Франсиско Хуанфран се възползва от възможността и прати тима си на четвъртфиналите, като за втора поредна година Атлетико преодолява съперника си в първата елиминационна фаза чрез дузпи – миналият сезон потърпевш бе Байер (Леверкузен).

Atletico Madrid 0-0 PSV Eindhoven -8-7 after...by alex-percec

Домакинските фенове имаха основания да се чувстват подразнени, особено през първото полувреме, когато техните любимци не само не намираха верния път към вратата на противника, но и биваха спирани още в средата на терена – нещо, което „Висенте Калдерон“ не бе свикнал да вижда.

След почивката започнаха по-усилено да валят ударите към вратата на ПСВ, но въпреки това завършващото докосване продължаваше да не бъде на високо ниво. Атлетико наложи превъзходството си, но така и не предостави достатъчно качествена акция, за да може да матира защитата и вратаря на холандците.

В крайна сметка, въпреки шестте точни удара, Атлетико не можеше да се похвали с гол и в реванша срещу ПСВ, като гостите изпълниха целта си да стигнат поне до рулетката на дузпите.

Освен Хуанфран, за Атлетико се разписаха подред Антоан Гризман, Габи Фернандес, Коке, Саул Нигес, Фернандо Торес, Хосе Хименес (изпълнил най-слабо от всички, но стражът на ПСВ Жероен Цоет допусна топката да се отбие от ръцете му и да се оплете в мрежата) и Филипе Луис.

16-те изпълнени дузпи от двата тима се доближиха до рекорда в Шампионска лига, но все пак останаха зад него – през 1993/94 Сконто (Рига) елиминира Олимпия (Любляна) с 11:10 при рулетката.