И съперниците на Лудогорец мачкат в първенствата си

Европа още не може да се отърси от гръмката победа на Лудогорец над ПСВ в Айндховен, а шампионатите през уикенда затвърдиха емблематичния статут на успеха на „орлите" от Разград.

ПСВ трябваше да се изправи срещу гранда Аякс в дербито на 7-ия кръг от холандската Ередивизи. Забележете, че „филипсите" не само се отърсиха от шока, но се реваншираха пред феновете си с блестяща победа 4:0 над големия си съперник.

Sporta.bg ви информира през уикенда за стряскащия на пръв поглед резултат в полза на ПСВ, за които отново не видяхме в игра българският национал Станислав Манолев.

Така тимът от Айндховен продължава да бъде едноличен лидер в класирането след 7 кръга с актив от 15 точки - 2 повече от намиращия се на второ място Цволе и 3 пред Твенте и Хееренвеен, които делят третата позиция.

Другият добре познат съперник на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа - Динамо (Загреб) - постигна трудна победа с 1:0 като гост на непретенциозния Осиек чрез гола в 41-ата минута на Ал Арби Хилал Судани.

Домакините доиграха двубоя с човек по-малко заради червения картон на Хървойе Куртович в 86-ата минута.

След 10 кръга Динамо продължава да бъде лидер в класирането с 23 точки - само 1 повече от Риека и Хайдук (Сплит), които делят второто място.

„Скритата лимонка" в групата на Лудогорец - Черноморец (Одеса) - продължава с отличното си представяне в местото първенство, след като спечели с 3:1 домакинството си на Зоря в 10-ия кръг.

Франк Джа Джедже, който порази мрежата на Динамо в Загреб за победата с 2:1, откри резултата в полза на Черноморец още в 8-ата минута срещу Зоря. Сито Риера покачи на 2:0 в 26-ата минута, а след това отново Джа Джедже реализира за 3:0.

Бившият нападател на Черноморец Яник Боли пък отбеляза почетното попадение за Зоря в 67-ата минута.

Черноморец продължава да се намира на 3-та позиция в класирането в Хърватия след 10 изиграни кръга с актив от 23 точки, колкото има и Днипро (Днепропетровск). Само с 3 пункта повече е временният лидер Металист (Харков). Любопитното е, че грандовете Шахтьор (Донецк) и Динамо (Киев) са 4-ти и 5-ти, съответно с 22 и 17 точки.