И шампионите не спряха Бостън за 14-а поредна победа (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Отборът на Бостън Селтикс записа 14-а поредна победа в НБА, след като дори шампионът Голдън Стейт Уориърс не успя да спре "парния локомотив", задвижван от Брад Стивънс. Тимът от Масачузетс триумфира у дома в "ТиДи Гардън" с 92:88, като ограничи максимално топстрелците на Стив Кър и изигра брилянтен мач в защита.

Селтикс са убедителен лидер в Източната конференция с 14 успеха и само 2 поражения, а шампионите сдадоха първото място на Запад, записвайки 4-ата си загуба. Те имат 11 победи и изостават на 1 от първия Хюстън Рокетс.

До почивката "воините" водеха с 5 точки, след като изиграха страхотна първа част. В третата обаче Бостън се съвзе, а накрая довърши съперника си с пълен обрат. Най-резултатен за победителите бе Джейлън Браун с 22 точки, Ал Хорфърд добави 18, а Кайри Ървинг вкара 11 от 16-е си точки в последния период.

За гостите Кевин Дюрант наниза 24, Клей Томпсън вкара 13, а Стеф Къри остана с едва 9.