И Сан Антонио не успя да спре невероятния Никс (ВИДЕО)

Ню Йорк Никс продължава феноменалното си представяне през новия сезон в НБА, след като тази вечер надигра със 104:100 силния тим на Сан Антонио Спърс, и то като гост. По този начин "бричовете" продължиха изумителната серия от 6 поредни победи, като те остават и единственият непобеден отбор в "лига на извънземните".

Кармело Антъни изигра най-слабия си двубой що се отнася до отбелязване на точки, тъй като завърши само с 9, но игра силно в защита и се бореше много под двата коша. На паркета обаче се появи неочакван герой и това беше Реймонд Фелтън.

Опитният плеймейкър изигра страхотен двубой, особено в 4-ата част. При оставащи малко повече от 7 минути той се нагърби с отговорността на нападението и успя да изведе отбора до победата. Негови ключови асистенции позволиха на Кид и Джей Ар Смит да отбележат няколко тройки, а освен това гардът записа и солиден точков актив.

Никс изоставаше с 12 точки от своя съперник, но в последните минути просто нямаше кой да спре възпитаниците на Майк Уудсън и по този начин "бричовете" продължават непобедени.

Фелтън беше най-полезен на паркета, след като отбеляза 25 точки и даде 7 асистенции. Джей Ар Смит за пореден път се включи чудесно от пейката със 17 точки, а Кид и Чандлър отбелязаха съответно 14 и 13, като центърът добави и 11 борби.

Това е и първа победа на Никс в Сан Антонио от април 2003 година. Освен това в съблекалнята след срещата те изпяха "честит рожден ден" на Амаре Студемайър, който пътува с отбора, въпреки че още няколко седмици ще е извън игра.

Бруклин Нетс пък постигна драматична победа над Бостън Селтикс със 102:97, но трябваше да трепери до самия край, след като пропиля аванс от 13 точки в третата четвърт. Пол Пиърс обаче пропусна да донесе равенството няколко секунди преди края, което се оказа и решаващо за успеха на „мрежите".

Дерон Уилямс се отчете с 24 точки и 8 асистенции, докато Брук Лопес се отчете със същия точков актив. Хъмфрис завърши с дабъл-дабъл (10 точки, 13 борби), а Джо Джонсън добави 19 точки.

Бостън пък игра без Рейжон Рондо, който получи контузия в глезена вчера. В негово отсъствие Леандро Барбоса вкара 17 точки, а Пол Пиърс бе най-резултатен с 22 точки.