И Рома не можа да превземе крепостта в Сицилия (ВИДЕО)

Рома отново не можа да запише успех в Серия А и се задоволи само с равенство 1:1 на крайно негостоприемния през този сезон стадион „Ренцо Барбера“ срещу домакина Палермо в последен мач от съботната програма на 19-ия кръг в Калчото.

Още във втората минута груба грешка на Давиде Астори подари топката на Франко Васкес в опасна близост до пеналтерията, при което последва моментален извеждащ пас за Пауло Дибала. Аржентинският нападател на Палермо, който до последно бе под въпрос за срещата поради контузия, напредна в наказателното поле и отблизо простреля безпомощния Морган де Санктис – 1:0.

Попадението бе 10-то за 21-годишния Дибала през сезона в Серия А, като плюс това той е подал за още седем от всичките 31 гола, отбелязани от сицилианския тим в кампанията до момента. Дибала се изравни със сънародника си Мауро Икарди от Интер на второ място в класацията на голмайсторите, като изостава само от друг аржентинец – Карлос Тевес, който има 11 за Ювентус.

Матия Дестро възстанови равенството на „Ренцо Барбера“, след като с глава бе намерен в малкото наказателно поле от Кевин Строотман при центриране от дълбочина в пеналтерията на домакините.

Италианският нападател, който бе спряган за трансфер в Милан, има вече пет попадения в последните си седем двубоя в Серия А. Единствено Адем Ляич от тима на „вълците“ с шест гола е по-резултатен от Дестро.

Заради новата грешна стъпка активът на Рома се увеличи само до 41 точки, като отборът на Руди Гарсия съкрати временно на два пункта изоставането си от лидера и шампион Ювентус, който в неделя от 21:45 часа приема Верона. Палермо е 10-ти с 26 точки, колкото има и деветия Интер, който в първия мач за деня завърши 0:0 при визитата си на Емполи. Милан е със същия актив на 8-мо място, но в неделя от 16 часа е домакин на Аталанта.

„Ренцо Барбера“ се утвърди като непревземаема крепост в Калчото до момента, с изключение на изненадващото поражение с 0:4 от Лацио през месец септември 2014-та година. Пет от последните седем домакинства на Палермо завършиха с успех за сицилианците, които са спечелили 19 от 26-те си точки именно в Сицилия.

Рома записа второ поредно равенство след 2:2 с Лацио в Римското дерби миналата седмица, както и 4-то в последните 6 мача в СерияА, макар и да удължи серията си без поражение на 9 мача.

„Вълците“ допуснаха за трети път през сезона гол в първите три минути, като по този показател са лидери в Италия. Също така в последните си два мача от Калчото отборът на Руди Гарсия не отправя нито един точен удар в рамките на първото полувреме.