И още: Седма поредна загуба за България в Световна лига

снимка: volleyball.bg

Мъжкият национален отбор по волейбол на България, воден от Пламен Константинов отстъпи на САЩ с 1:3 (25:23, 21:25, 25:27, 21:25 ), в първи мач от предварителна група Н1 от третия турнир в Световната лига, който се провежда в Далас. Така националите отбелязаха седма поредна  загуба до сега в надпреварата, като заемат предпоследно място в общото класиране.

Селекционерът Пламен Константинов започна с две промени в стартовия състав, като на мястото на Тодор Скримов започна Розалин Пенчев, а на Светослав Гоцев – Красимир Георгиев. Останалите – Виктор Йосифов (капитан), Николай Пенчев, Цветан Соколов, Георги Сеганов и Владислав Иванов (либеро).

Родните представители отбелязаха много добър първи гейм, с мотивация и настроение. България спечели първата част, а началото б обещаващо.

През следващите три части обаче американците качиха нивото на своята игра. Волейболистите ни продължиха да дават отпор, но не се получи. Със самочувствие  и стабилна игра американците успяха да пречупят българския тим във важните моменти. Отборът на САЩ успя да обърне мача след загубения първи гейм и да се поздрави с победата.

Най-резултатен за българския отбор бе Цветан Соколов с 24 точки (2 блока, 1 ас), а Розалин Пенчев добави още 14 точки.

За американците Тейлър Сандер бе най-резултатен с 16 точки (2 блокади, 1 ас), а Мат Андерсън добави 15 точки (2 блокади, 1 ас).