И Манчестър Сити с грешна стъпка – Бърнли попречи на шампионите (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Сити изпусна шанса да се доближи до водача Челси след като направи равенство 2:2 с непретенциозния тим на Бърнли. Шмапионите поведоха с 2:0 след голове на Силва в 23-тата минута и на Фернандиньо в 34-тата. Втората част обаче беше за тима на Бърнли – в 47-та минута Бойд намали за 1:2, а в 81-вата минута Барнс оформи крайното 2:2.

4129067

Сити отново е на три точки зад Челси със своите 43 пункта, а 16-тте на Бърнли им помогнаха да се изкачат с една позиция до 18-тото място.

На „Етихад” за шампионите излезнаха Харт, Сабалета, Демикелис, Мангала, Коларов, Фернандиньо,  Фернандо, Навас, Силва, Насри, Милнер.

Шон Дайч започна с Хийтън, Мий, Шакел, Кийн, Трипиер, Бойд, Джонс, Марни, Арфилд, Барнс, Ингс.

4129069

Срещата очаквано започна с натиск на „гражданите”, но тимът на Бърнли се защитаваше добре.

В 23-тата минута беше първото по-чисто положение за шампионите и Давид Силва се оказа най-съобразителен – 1:0.

Бърнли се опитваше да предотврати успеваемостта на машината за голове на Мануел Пелегрини, но не им се получаваше. В 34-тата минута Фернандиньо получи топката извън наказателното поле, с крачка в дясно си освободи място да стреля и с невероятен удар покачи резултата на 2:0.

Това беше най-интересното през първото полувреме и то завърши при този резултат.

Втората част започна доста изненадващо след като в 47-та минута Бърнли успя да намали резулатата. Ингс се измъкна от Сабалета и подаде на Бойд, който с удар в центъра на вратата вкара за 1:2. При завършващия пас останаха съмнения за засада, но те не бяха уважени от съдията Кевин Френд.

След получения гол играчите на Сити не се стреснаха и продължиха да владеят топката повече от противника. Липсваха опасни ситуации, но предвид сгъстения график в Англия, е нормално играчите да опитат да запазят сили за следващите „битки” от първенството.

Шампионите обаче бяха наказани за пестеливата си игра в 81-вата минута. След центриране от фаул в наказателното поле на домакините, топката не беше изчистена и попадна на крака на Барнс, който от 10-тина метра простреля Харт за 2:2.

След получения гол играчите на Мануел Пелегрини се опитаха да вкарат трети гол, но вече беше късно. Мачът завърши 2:2 и Сити изпусна шанса да се доближи на точка зад водача Челси.