И Локомотив (Сф) мина през Нафтата

Отборът на Локомотив (София) се наложи с 2:0 над запътилия се към Б група тим на Нефтохимик в първия двубой от 28-ия кръг от втората седмица в родния елит.

Двубоят се игра на Градския стадион в Несебър, по-малко от два дни след срещата на столичните "железничари" с Черноморец за Купата на България в Бургас.

Гостите от Локо (Сф) нанесоха своя удар между 71-ата и 75-ата минута, като и двете попадения бяха дело на Димитър Илиев.

Така Локомотив събра 37 точки, с които заема 2-а позиция в класирането на 7-те тима, които се борят за оставане в А група. Нефтохимик пък остава последен с едва 12 спечелени точки от 28 мача.

След нулево първо полувреме, Димитър Илиев откри резултата в 71-ата минута, след като бе най-съобразителен при едно разбъркван в наказателното поле на "шейховете".

Крайното 2:0 оформи отново Илиев четири минути по-късно (75'). Този път той се разписа с глава, засичайки с летящ плонж центриране на Маркиньос.