И Черно море не пожали Миньор (СНИМКИ)

Отборът на Черно море се поздрави с победа с 2:0 над Миньор (Перник) в мач от 14-ия кръг на А група, игран на стадион "Тича" във Варна. Дончо Атанасов откри резултата в 57-ата минута, а крайното 2:0 бе оформено от Еденилсон Бергонси в 72'.

Преди срещата ръководството на Черно море беше подготвило изненада за капитана на отбора Георги Илиев, за когото това бе мач номер 300 в А група. Той получи подарък и голям букет, както и аплодисментите на публиката.

Иначе двата отбора не предложиха кой знае каква продукция на дошлите на стадиона фенове, като положенията пред двете врати липсваха, а играта често бе накъсвана от нарушения.

Първото полувреме бе доста скучно, а единственото по-сериозно положение се откри пред Мирослав Манолов в 14-ата минута. Нападателят на Черно море бе изведен сам срещу Боян Пейков, вратарят на Миньор стигна първи до топката, но не успя да я изчисти, след което Манолов стреля с глава към опразнената врата, но бранител на гостите догони топката и я изчисти.

След почивката картината на терена не се промени, но домакините леко вдигнаха оборотите и това им донесе успех.

Така се стигна до 57-ата минута, когато "моряците" откриха резултата. След триходова комбинация, започнала от Георги Илиев и преминала през Мирослав Манолов, топката попадна в Дончо Атанасов, който стреля към вратата, коженото кълбо се отклони леко от крака на защитник и влезе в мрежата на Миньор за 1:0.

Крайното 2:0 бе оформено от влезлия като резерва Еденилсон Бергонси в 72-ата минута. Дончо Атанасов центрира от фаул в наказателното поле, където най-съобразителен бе Бергонси, който засече топката в мрежата на "чуковете", подпечатвайки победата на своя отбор.

След този успех Черно море се изкачи на 10-о място във временното класиране на А група с актив от 16 точки, а Миньор остава на предпоследната 15-а позиция с 9 точки.