И Амазулу удари Сити (ВИДЕО)

Амазулу победи с 2:1 Манчестър Сити в приятелски мач, игран в Южна Африка.

Това е второ поражение за "небесносините" в две контролни срещи по време на лятната пауза. Карлингтън Нядомбо реализира победния гол от дузпа в 89-ата минута.

Преди това нападателят Бонгани Ндулула изведе домакините напред в резултата в 20-ата минута, но малко по-късно Джеймс Милнър изравни на стадион "Моузес Мабида", където се играха мачове от Мондиал 2010.

В края на първата част вицешампионът на Англия показа силна игра, а удар на новото попълнение Фернандиньо се отби в гредата на вратата на Амазулу.

Малко след почивката резервата Джак Родуел също пропусна да реализира, като този път добри намеси имаха защитниците на домакините.

Манчестър Сити загуби с 0:2 от Суперспорт Юнайтед в първата си приятелска среща на африканска земя, припомня БТА. "Небесносините" бяха без новия си мениджър Мануел Пелегрини.