Хюз: Амбициите на новите собственици са реални

снимка: БГНЕС

Маниджърът на Манчестър Сити Марк Хюз настоява, че новите арабски собственици на клуба имат "много реални" амбиции за това, клакво може да постигне отбора от Ийстлендс.

 

"Гражданите" отскоро имат нов собственик, в лицето на групировката Abu Dhabi United Group (ADUG), представлявана от шейх Мансур бин Зайед.

 

Д-р Сюлейман Ал-Фахим, който наследи бившия тайландски премиер Таксин Шинаватра начело на Сити неотдавна заяви трансферните планове на новите собственици. В списъка стряскаха имената на едни от най-големите звезди в съвременния футбол, както и сумите, които са готови да отделят за закупуването им арабите.

 

Така пред Марк Хюз ще има големи очаквания, които той трябва да оправдае, ако иска да запази поста си. Уелският специалист загатна за големите планове на отбора с разгромната победа с 6:0 над коравия отбор на Портсмут.

 

"Ако проследите в исторически план, как нашите собственици правят бизнес, ще се убедите, че те се справят доста добре", каза Хюз.

 

"Те знаят, че приемствеността и постоянството са ключови за успеха на едно начинание и точно това искат - точните хора на точните места и няма как след време това да не им донесе успех.

 

Те проявиха разбиране за това, че нещата във футбола няма как да се случат за една нощ. Напротив, имат много реалистични планове и оценки.

 

Новите ни собственици ще изградят един отбор победител, като се започне от привличането на качествени футболисти, технически щаб и разбира се инвестиции в базата и школата на отбора", завърши Марк Хюз.