Хюит и Цонга с трудни победи на старта в Мелбърн

Бившият номер едно в света Лейтън Хюит се класира за втория кръг на Australian Open. В рекордното си 16-то поредно участие в Мелбърн 30-годишният Хюит стартира с трудна победа в четири сета над германеца Седрик-Марсел Щебе - 7:5, 6:4, 3:6, 7:5 след почти четири часа игра.

Двубоят вървеше към пети сет, но 21-годишният Щебе пропиля аванс от 5:1 в четвъртата част, в която Хюит стигна до крайната победа след успех в последните шест гейма.

Във втория кръг австралиецът ще срещне поставения под номер 15 Анди Родик (САЩ) Четирикратният полуфиналист Родик преодоля колебливото си начало на мача и стигна до убедителен успех над холандеца Робин Хаасе с 6:3, 6:4, 6:1. 29-годишният американец наниза 13 аса в 103-минутната среща.

Финалистът от 2008 година Жо-Вилфред Цонга (Франция) също продължава напред. Поставеният под номер 6 Цонга имаше известни проблеми, но все пак отстрани състезаващия се за Узбекистан руснак Денис Истомин с 6:4, 3:6, 6:2, 7:5 след почти три часа игра. Цонга завърши мача с 11 аса и 44 печеливши удара.

Французинът ще се изправи срещу бразилеца Фернандо Мело, който отстрани квалификанта Роберто Баутиста-Агут (Испания) с 6:4, 6:4, 7:5.

За втория кръг на Australian Open се класира и Виктор Троицки (Сърбия), който направи впечатляващ обрат срещу бившия номер 1 в света Хуан Карлос Фереро (Испания). Испанецът поведе с 2:0 сета, но Троицки измъкна победата след 4:6, 6:7(3), 6:2, 7:6(3), 6:2.