Хунтелаар се завърна с гол за Шалке

Клаас-Ян Хунтелаар се разписа при своето завръщане след лечение на контузия, а неговият Шалке се налоби с 3:0 над опашкаря Хамбугер ШФ в последен мач от 18-ия кръг на германското първенство по футбол.

Тимът от Гелзенкирхен се намира на пето място в класирането с актив от 31 точки и 16 изоставане от върха, докато Хамбургер ШФ е 16-и.

Холандският нападател откри резултата в 34-та минута, когато изпревари двама защитници на домакините за центрирана топка от Джеферсън Фарфан. Той засече топката във вратата на Ярослав Дробни и донесе трите точки за отбора на Шалке, който стигна до още две попадения чрез Джеферсън Фарфан и Макс Майер през второто полувреме на мача.

Хамбургер ШФ, без сериозна част от основните си футболисти, трябваше да прави нови принудителни смени. Първо Пиер-Мишел Ласога получи травма в глезена, а Лам Жи Джин го последва.