
След като си осигури преминаване в италианския гранд Милан от Реал Мадрид, Клаас Ян Хунтелаар няма търпение да започне да играе за новия си клуб. Холандският нападател се надява да се представи успешно в Серия А, както са го правили много негови сънародници.
„Много съм щастлив, че пристигам в Милано, защото този град е много специален за холандските футболисти", каза Хунтелаар пред италианските медии.
Както е известно, един от най-успешните периоди за Милан - в края на 80-те и началото на 90-те години се дължеше на холандското трио - Марко ван Бастен, Рууд Гулит и Франк Рийкард.
„Не знам кога ще се появя на терена - това трябва да бъде решено от треньорския щаб на Милан. Във всеки случай съм много развълнуван от това ново предизвикателство", каза още холандският голмайстор.
Хунтелаар отбеляза 8 гола в 20 мача за Реал Мадрид, след като пристигна на „Сантяго Бернабеу" от Аякс през януари, но стана излишен след привличането на Кака, Кристиано Роналдо и Карим Бензема.
Утре холандецът ще премине медицински изследвания при „росонерите", след което се очаква да подпише 4-годишен договор. Сумата по трансфера не е обявена, но се смята, че Милан и Реал са се договорили за 15 милиона евро.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ