Хубавата Маша аут от Мелбърн, Надал потегли впечатляващо

Мария Шарапова отпадна на старта на Откритото първенство на Австралия. Рускинята отстъпи в два сета 3:6, 4:6 пред 19-ата поставена в схемата Дона Векич (Хърватия).

В първия сет бившата водачка в световната ранглиста изоставаше с 1:5 гейма, преди да отстъпи с 3:6 за 36 минути. Вторият сет започна обнадеждаващо за Шарапова, която успя да дръпне с 4:1 гейма. Векич обаче отговори подобаващо и спечели следващите 5 гейма, с което и мача.

Шарапова, шампионка в турнира от 2008 г., участва в основната схема с „уайлд кард“. Тя пропусна голяма част от миналия сезон заради проблеми с рамото. За последно Маша отпадна в първия кръг в Мелбърн преди 10 години. В момента тя е в серия от 3 последователни загуби на старта на турнири от Големия шлем.

В същото време Рафаел Надал постигна своята победа №62 в Мелбърн и се класира за втория кръг на Australian Open, без да срещне проблеми срещу Уго Делиен. При завръщането си на Rod Laver Arena световният №1 показа добър тенис, но се възползва и от над 30 непредизвикани грешки на 73-ия в света, за да спечели с 6-2 6-3 6-0 за около два часа игра.