Хубав мач между Шотландия и Сърбия завърши без голове

Отборите на Шотландия и Сърбия завършиха наравно 0:0 в мач от група "А" на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година.

Двата отбора предложиха доста интересни моменти на зрителите, но до гол не се стигна, въпреки че и двете селекции имаха своите възможности и равенството изглеждаше най-справедливия резултат.

През първото полувреме инициативата се държеше от играчите на Шотландия, но първата ситуация беше пред тяхната врата. Коларов направи чудесно включване в 7-ата минути, проби отляво и стреля силно, но МакГрегър спаси.

След това британците наложиха своето темпо, като в следващите минути натиснаха, но сериозните положения липсваха, въпреки че защитата на Сърбия изпитваше много затруднения със статичните положения, изпълнявани от Чарли Адам. Единствено играчът на Стоук, както и Снодграс, успяха да застрашат Стойкович, но той се намеси чудесно и при двата удара.

Малко преди края на първите 45 минути пък Лазович успя да стреля силно от 20 метра, но МакГрегър отново се намеси успешно.

Второто полувреме започна по-добре за Сърбия, която владееше инициативана, но в 58-ата минута при контраатака Милър се озова в наказателното поле с топка в краката и се опита да прехвърли вратаря, но опитът му бе разгадан от Стойкович и той спаси. 3 минути по-късно пък Адам центрира чудесно към Морисън, чийто удар с глава обаче мина покрай гредата.

В ответната атака обаче Сърбия можеше да реализира гол чрез Коларов, който завърши чудесна атака по лявото крило. Той получи топката в наказателното поле, овладя и стреля силно по земята, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб.

В 67-ата минута пък Найсмит бе изведен от Чарли Адам сам срещу вратаря, но Стойкович отново се намеси решително.

В самия край на срещата двата отбора си размениха много опасни атаки,. В 89-ата минута МакГрегър трябваше да се намесва, след като Тошич изведе Тадич сам срещу вратаря, но шотландецът се справи блестящо. Последва подобна атака за домакините, като Форест бе изведен в чиста позиция, но Стойкович за пореден път в срещата спаси своите, а след това защитник на гостите изби в корнер - краен резултат 0:0.

Снощи Белгия и Хърватска спечелиха своите срещи съответно срещу Уелс и Македония, като делят първото място с актив от по 3 точки.