Хуан Сунига: Не съм искал да нараня Неймар

снимка: БТА/XINHUA

Защитникът на Колумбия Хуан Сунига каза, че не е ударил звездата на Бразилия Неймар нарочно по време на четвъртфинала между двата отбора на Световно първенство 2014. Той бе категоричен, че не е искал да го нарани и му пожела бързо възстановяване.

Бразилският нападател получи удар с коляно в гърба от Сунига в 88-ата минута на сблъсъка, спечелен от домакините с 2:1. Неймар напусна терена, изнесен на носилка, а лицето му показваше, че изпитва сериозна болка.

След това стана ясно, че перлата на Бразилия е със счупен гръбначен прешлен и няма да играе до края на турнира.

"Мачът беше труден, а ние искахме да вкараме още поне един гол. Бразилия ни пазеше добре. На терена защитавам фланелката, която носия, както и моята страна.

Не очаквах да контузя Неймар. Той е невероятен талант, за Бразилия и за целия свят. Надявам се да не е нещо сериозно, трябва да се помолим", коментира Сунига.

Моето действие беше нормално, опитах да го оставя в сянката си. Не съм мислел, че мога да го нараня. Все пак защитавам цветовете на моята родина. За съжаление това се случи. Надявам се с Божията помощ Неймар да се оправи много бързо", добави колумбийският бранител.