Хуан Монако спря устрема на Григор Димитров в Париж

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи с участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Париж, след като в мач от втория кръг на надпреварата загуби в два сета - 7:6(4), 6:2 от световния номер 10 Хуан Монако (Аржентина).

Преди мача с аржентинеца Гришо записа три поредни победи във френската столица - все в квалификациите и една в първия кръг на основната схема. Монако обаче отново се оказа непреодолимо препятствие пред 21-годишния хасковлия, срещу когото Димитров не познава вкуса на победата - това бе трето поражение от три мача помежду им.

Любопитното е, че тайбрекът в първия сет бе десети за българина в последните му шест мача, като той бе спечелил девет от тях, но днес не успя да направи това и срещу Монако.

Въпреки че напуска турнира в Париж, с чудесното си представяне във френската столица, а преди това и в Базел, Григор Димитров си осигури дебют в топ 50 на световната ранглиста през следващата седмица, нещо което не е постигал нито един български тенисист досега.

Иначе срещата с Хуан Монако започна добре за българския Талант, който успяваше без проблем да печели сервис геймовете си. Същото обаче се отнасяше и за съперника му и така, след като нито един от двамата не успя да пробие подаването на опонента си, се стигна до тайбрек. В него двамата си размениха по 4 спечелени топки за 4:4, след което непредизвикана грешка доведе до първия минипробив в полза на Монако, с после аржентинецът се възползва от нови две грешки на българина, за да измъкне сета със 7:4 точки в тайбрека.

Втората част започна с бърз сервис гейм за Хуан Монако, а след това аржентинецът веднага стигна до пробив, не без помощта на Григор Димитров, който водеше с 30:15, но след това направи цели две непредизвикани грешки, от които Монако не пропусна да се възползва, за да поведе с 2:0, а след това затвърди и пробива си за 3:0. Гришо много трудно измъкна сервирането си за 3:1, прекъсвайки поредицата на съперника си, но след това аржентинецът отново бе безапелационен при подаването си и поведе с 4:1.

До края на сета двамата тенисисти печелеха подаванията си, за да се стигне до 5:2 и сервис на Гришо за оставане в мача. Монако поведе с 30:0, а след това и с 40:15, осигурявайки се два мачбола. Димитров спаси първия с ас, но при втория сгреши и така допусна третото си поражение от аржентинеца.