Хуан Мата се надява да стигне докрай с Испания

галерия:

Нападателят на Валенсия Хуан Мата ще пътува за първия си голям международен форум, когато след броени дни европейските шампиони започнат кампанията си на Мондиал 2010 в Южна Африка.

 

Желаният от Барселона футболист сподели надежда, че "ла фурия" ще запише паметно представяне по терените на Черния континент, борейки се за първа световна титла в историята на "иберийците".

 

"Да се надяваме, че престоят ни в ЮАР ще бъде дълъг, като имаме много хубави неща, за които да си говорим след мачовете", коментира крилото.

 

"Да достигнем финала би бил максимума, а да го спечелим - нещо специално. Надявам се, че всичко ще се развие по план, съумявайки да запишем добро представяне", добави Мата.

 

Испания попадна в Група H на Световното първенство, редом със съставите на Швейцария, Чили и Хондурас.