Хърватия спечели петото място на ЕП по баскетбол, Литва остана седма

Отборът на Хърватия записа ценнта победа в последния си мач на Европейското първенство по баскетбол за жени в Полша.

В спор за разпределението на 5/6 място, хърватките надвиха приятната изненада на турнира Черна гора с категоричното 73:59 и си осигуриха квота за класиране на Евробаскет 2013 във Франция, както и място на квалификациите за Олимпийските игри в Лондон догодина.

Черногорките пък останаха шести въпреки чудесния си старт на Европейското, записвайки 8 поредни победи в груповите фази на турнира.

За победителките от Хърватия най-полезна бе Йелена Ивежич, която завърши мача с 21 точки и 8 борби, а съотборничките и Ива Цигларпък и Марта Чакич добавиха по съответно 19 и 12 пункта.

Седмото място в турнира остана за тима на Литва, който надви Латвия със 75:56  в мача за 7/8 място на надпреварата.