Христо Златанов и Пиаченца отстъпиха на Сислей Тревизао

галерия:

снимка: cev.lu

Христо Златанов и Пиаченца записаха загуба с 0:3 гейма (21:25, 26:28, 23:25) от Сислей Тревизо в дербито на кръга от италианската Серия А1. Това е своебразно дерби за третото място, като със спечелените точки домакините от Тревизо могат да атакуват второто място в класирането.

 

Христо Златанов записа 13 точки, а най-резултатен за шампионите бе Паоло Браво със 17. За домакините най-добър бе Алесандро Фей, като  със своите 21 точки стана и MVP в мача.

 

В началото на първия гейм гостите започнаха по-добре и поведоха с 8:6 до първото техническо прекъсване. След това обаче домакините обърнаха бързо развоя и поведоха с16:12 във второто прекъсване. В крайна сметка 25:21.

 

Вторият гейм бе и най-оспорван като от самото начало домакините крехка преднина от две точки, която задъжаха до второто техническо прекъсване. Стигна се до 21:20 за Сислей, но в крайна сметка домакините бяха по-съобразителни и спечелиха с 28:26. В третата част нещата се равиха по същия начин и домакините триумфираха в мача след 25:23.

 

Така Сислей е трети, само на две точки от втория Кунео. Пиаченца пък са 6-то място като имат равни точки с Модена и Мачерата ,които са 4-ти и 5-ти. До края на редовния сезон остават още три кръга, след което следващ плейофите.