Христо Стоичков започна с изразително 6:0 начело на Литекс

снимка: bulphoto.com

Отборът на Литекс спечели първата си контрола след като победи с 6:0 тима на Хеброс (Харманли). Срещата се игра в Свиленград, където щампионните стартираха своят зимна подготовка. Това е и първи нефициален мач на Христо Стоичков начело на "оранжевите".

Две от новите попълнения на Литекс - албанецът армандо Ваюши и привлеченият от Чавдар (Етрополе) Томи Костадинов, отбелязаха голове за ловчанлии

През първото полувреме „оранжевите" поведоха с 2:0 след попадения на Ангел Здравчев и споменатият Костадинов. След почивката шампионите реализираха още четири гола чрез Александър Цветков, Петър Занев, Армандо Ваюши и Янаки Смирнов.

Старши треньорът Христо Стоичков използва два различни състава.

Литекс първо полувреме: Конов, Стр. Попов, Жос, Николов, Божиков, Костадинов, Руменов, Колев, Здравчев, Борисов, Цветанов

Литекс второ полувреме: Орлинов, Бодуров, И. Миланов, Итуа, Занев, Динчев, Цветков, Сандриньо, Мирасема, Смирнов, Ваюши