Христо Николов топреализатор при успех на Клуж в Румъния

Oтборът на Клуж, в който играе Христо Николов, постигна победа в 17-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния. Клуж спечели срещу гостуващия Сибиу, с Александър Груев, с 89:76 (36:13, 16:27, 15:15, 22:21) точки.

Николов игра много силно и стана най-резултатен в мача. Той завърши с 24 точки, 6 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за 35:25 минути като титуляр.

Груев също бе титуляр, но игра само 11:36 минути, за които се отчете с 2 точки и 1 борба.

Клуж е на 5-о място в класирането с 11 успеха и 6 поражения, докато Сибиу е 10-и с баланс 8 победи и 9 загуби.

В друг мач от кръга Иван Лилов игра 30 минути при загубата на Газ Метан Медиаш от Фарул Констанца с 68:79 точки, информира БТА. Лилов бе титуляр и се отличи с 14 точки, 4 борби, 3 асистенции и 3 отнети топки. Газ Метан е на 8-о място в подреждането с 9 победи и 8 загуби.

Летувос Ритас (Литва) загуби като гост от Красние Криля (Русия) със 72:89 точки в мач от 11-ия кръг на ВТБ Лигата. За отбора от Литва Деян Иванов игра 14 минути като резерва и завърши с 2 точки, 6 борби и 1 асистенция. Летувос Ритас е на шесто място в група "А" с 5 победи и 6 загуби.

Екатерина Димитрова игра 21 минути при загубата на Шарлевил с 42:57 точки срещу гостуващия Лион в мач от 16-ия кръг на френското баскетболно първенство за жени. Българката беше резерва и за 18 минути реализира 5 точки и направи 1 асистенция. Шарлевил е на 10-то място в класирането с 6 победи и 10 поражения.

В италианската втора дивизия Сан Салваторе загуби като гост от Валмадрера с 63:66 точки. Роксана Йорданова игра 35 минути за гостенките и завърши с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 10 борби.