Христо Николов с победа в първенството на Румъния

БК Клуж записа трета поредна победа от началото на сезона в мъжкото баскетболно първенство на Румъния. Тимът, в който играе Христо Николов, спечели домакинството си на Меркуреа с 89:73 (25:11, 18:18, 31:14, 15:30) точки.

Христо Николов бе титуляр за своя отбор, игра 27 минути и завърши с 18 точки, 5 борби и 2 асистенции. Иван Тодорович вкара 19 точки за победителите. В четвъртия кръг в неделя Клуж гостува на Тишишоара.

В първенството на Украйна БК Донецк загуби у дома от Говерла със 77:79 (20:19, 22:22, 19:16, 16:22) точки в мач от шестия кръг.

За домакините Калоян Иванов игра 17 минути като резерва и се отчете с 5 точки, 7 борби и 2 асистенции. На 19-ти октомври БК Донецк е домакин на Галичина.

Донецк е на шесто място в класирането с четири победи и две загуби, а лидер е Будивелник с пет победи от пет срещи и мач по-малко.