Христина Русева подписа договор с шампиона на Италия

снимка: cev.lu

Христина Русева подписа договор за две години с италианския волейболен шампион Норда Фопопедрети (Бергамо), предаде БТА.

Родената на 1 октомври 1991 година българска националка ще стане съотборничка на друга национална състезателка - Елица Василева.

"Елица ме увери, че това е един от най-силните отбори в Италия и Европа. Радвам се, че ще тренирам с много качествени волейболистки и треньор. В този тим ще мога да се развия като волейболистка", заяви Христина Русева.

Елица Василева и Христина Русева играха заедно в девическите формации на българския ЦСКА. Русева е спечелила две шампионски титли и две купи на България с "червените".

През лятото на 2011 година високата 190 сантиметра Христина Русева игра за България в Европейската лига. Преди 24 месеца играещата на пост център Русева бе в девическия национален отбор, спечелил четвърто място на световното първенство в Мексико.