Храбър Уелс измъкна ценна точка в Брюксел

Отборите на Белгия и Уелс завършиха наравно 0:0 в среща от група B за класиране на Евро 2016 във Франция.

Очакванията бяха за победа на домакините, които са и големите фаворити в групата, но британският тим действаше дисциплинирано и компактно в отбрана, което не позволи на Еден Азар и останалите звезди на Белгия да намерят път към вратата на Уейн Хенеси.

Така Уелс остава изненадващ лидер в група B с актив от 8 точки след четири изиграни мача, докато "червените дяволи" се смъкват на четвърта позиция с 5 точки от три двубоя. Белгия бе изместена на третото място от състава на Кипър, който междувременно не остави шансове на аутсайдера Андора, разгромявайки го с 5:0.

Уелският тим също имаше някои възможности да запише успех, но два изстрела на Гарет Бейл не попаднаха в целта.

По-късно тази вечер Израел приема Босна и Херцеговина, а евентуален успех ще изкачи сензационно домакините на първото място в групата.

В 14' удобен шанс се откри пред голямата звезда на гостите Гарет Бейл, който застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар. Нападателят на Реал Мадрид намери очертанията на вратата, но Тибо Куртоа бе на мястото си и спаси. Белгийците отговориха с чудесен индивидуален пробив на Еден Азар, но крилото на Челси стреля право в обсега на Уейн Хенеси.

4124610

В 23' се стигна и до най-чистия шанс за гол от началото на двубоя. Насер Шадли бе изведен на добра позиция от Дивок Ориги, но крилото на Тотнъм стреля в тялото на Хенеси и не успя да открие резултата.

Три минути по-късно и гредата помогна на „драконите“. Защитата на Уелс не се ориентира добре при изпълнение на корнер, а топката достигна до централния бранител Николас Ломбартс. „Тройката“ стреля прецизно с левия крак, но нацели една от страничните греди зад Хенеси.

И след почивката „червените дяволи“ продължиха да търсят откриване на резултата, което и остави пространства в защитата на домакините. В 57' Гарет Бейл размина няколко бранители на Белгия и изкочи на стрелкова позиция, но силният удар с левия крак на уелсеца премина покрай страничната греда.

4124612

И в следващите минути домакините продължиха да доминират игрово над своя съперник, но превъзходството на Белгия по отношение владеенето на топката така и не водеше до конкретни резултати. Защитата на Уелс рядко бе поставяна под сериозно напрежение, като британците умело отклоняваха настъпленията на своя домакин.

Шест минути преди края Уелс отново показа зъбите си в атака, а Тибо Куртоа отново трябваше да се намесва. Робсон-Кану бе изпуснат от белгийската защита и светкавично стреля с левия крак, но стражът на Челси плонжира и успя да спаси.

И до края на срещата домакините не спряха да търсят победното попадение, но до такова така и не се стигна, въпреки критичната ситуация в последната минута на добавеното време. Резервата Кристиан Бентеке можеше да реализира след разбъркване в малкото наказателно поле, но топката като по чудо не попадна в мрежата зад Уейн Хенеси.