Храбър Левски, импотентен Лудогорец и слаб съдия за 0:0

снимка: lap.bg

Левски и Лудогорец завършиха 0:0 в дерби, играно на "Герена". Двубоят бе отложен и се състоя чак сега, с което двата тима вече имат пълни мачове в Първа лига. Разградчани сътвориха пропуска на годината в началото. Вандерсон не успя да вкара на празна врата от 3 метра. После и Мапуку от домакините не вкара сам срещу вратаря на гостите.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ ДРБИТО НА ЖИВО - ВИЖТЕ ВИСКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ТУК

Мачът предложи доста бързо темпо и задоволи претенциите на изпълнилите трибуните фенове на "сините". Запалянковците отбелязаха подобаващо Съединението на България с плакати, огромно знаме и пироефекти.

В края на първата част неадекватният съдия Никола Попов изпусна дербито. Той първо не изгони Натанаел, който умишлено удари с кроше в лицето Вутов. Малко след това обаче реферът не се почуди и показа червен картон на Божидар Митрев. Стражът пресрещна Вандерсон извън наказателното поле и отклони топката с ръка. Това бе достатъчно за арбитъра, който този път спази правилника.

Напрежението се пренесе във второто полувреме и срещата стана доста груба. Левски показа характер и не се предаваше, макар в числено намален състав. Лудогорец пък пробва всичко възможно, но така и не стигаше до гол. Двамата треньори прегракнаха край тъчлиниите.

Десет минути преди края Сисиньо също бе пратен преждевременно под душовете. Стана меле между футболистите и той удари съперник. "Сините" се хвърлиха в атаки в опит да бият. И бяха близо до 3-те точки. Вутов стреля с глава, но вратарят на шампионите спаси своя отбор.

Така Левски развали серията си от победи при Делио Роси, но все още няма допуснат гол, откакто италианецът пое тима. Лудогорец пък затвърди тенденцията да играе не особено успешно на Герена. Най-доволни от ремито сигурно са в ЦСКА. "Червените" са лидери в Първа лига.

Лудогорец вече имат 15 точки след второто поредно равенство. Левски е с 14 пункта на трета позиция. ЦСКА е с 16 точки.