Холандия тресна Черна гора като гост

Холандия изненадващо победи като гост Черна гора с 65:60 точки в среща от третия кръг в група "Б" на европейските квалификации по баскетбол за мъже, информира БТА.

Така Израел, Холандия и Черна гора имат по две победи и едно поражение след първите три мача, а България е на последно място в класирането с три загуби.

"Лалетата" печелят за пръв път като гост от 14-и август 2010-а година, когато се наложиха над Люксембург. Домакините изиграха изключително слаба трета част, в която шест минути не успяха да отбележат кош. Те все пак вкараха само 5 точки за 10 минути срещу 20 за съперника.

26 секунди преди края разликата бе намалена само на една точка - 60:61, но след това Руланд Схафтенаар вкара два наказателни удара.

За домакините единственият играч с двуцифрен точков актив беше капитанът на тима Сеад Шехович, който завърши с 13 точки. За холандците много Руланд Схафтенар се отчете с 18 точки и 5 борби, 12 точки добави Арвин Слагтер, а Ник Аудендаг записа 10 точки и 7 борби.