Холандия пощади Андора и вкара само 3

Издънката на Евро 2012 Холандия записа трета поредна победа в квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година, след като днес у дома спечели срещу тима на Андора "само" с 3:0.

Луис Ван Гаал беше дал почивка на част от националите си, а Робин Ван Перси дори не се появи на терена. В негово отсъствие първият гол падна още в 7-ата минута след хубаво изпълнение на Рафаел Ван Дер Ваарт. Само 8 минути по-късно пък Хунтелаар реши всичко в срещата.

"Лалетата" доминираха през целия двубой и не изпитаха особено трудности, но отбелязаха само още едно попадение - в дебютния си мач Рубен Шакен откри головата си сметка за своята страна и оформи крайното 3:0 в 50-ата минута.

В друг мач от група D на квалификациите Унгария удари Естония като гост с 0:1, а единственото попадение бе реализирано от Тамаш Хайнал в началото на второто полувреме. Третата среща от групата завърши с успех над Румъния срещу Турция.

Така Холандия и Румъния делят първото място, след като и двата отбора събраха по 9 точки, но „лалетата" са първи заради по-добрата си голова разлика. На трето място е Унгария с 6, а на 4-а позиция Турция с 3. Естония и Андора нямат и точка в своя актив.