Холандия надви Латвия, но лидер стана Исландия (ВИДЕО)

Бронзовият медалист от Световното първенство по футбол миналата година Холандия записа важна победа с 2:0 като гост на Латвия в шести кръг от квалификациите за Евро 2016. Така „лалетата“ събраха 10 точки в класирането на Група А и останаха на трето място, но се доближиха на три пункта от втория Чехия.

По същото време късно снощи Исландия спечели с 2:1 домакинството си на чехите и се извиси на първо място в класирането с актив от 15 точки. Турция също записа важен успех с 1:0 като гост на Казахстан и с 8 точки е на четвърто място, макар да е в позиция на аутсайдер в битката за класиране на Европейско първенство догодина.

Едва след почивката холандците реализираха двете си попадения, и то само в рамките на четири минути. Полузащитникът на шампиона ПСВ (Айндховен) Джорджиньо Вайналдум бе точен в 67-ата минута с елегантен удар по земя от около осем метра, след като получи топката в наказателното поле от Уесли Снайдер и с обръщане към вратата на съперника по прекрасен начин прати кълбото в мрежата.

4143147

В 71-ата Дейли Блинд с великолепно извеждащо подаване разцепи защитата на домакините и предостави топката на друг футболист от ПСВ – Лучано Нарсинг, който хладнокръвно нахлу в наказателното поле и с прецизен шут в близкия ъгъл подпечата успеха на гостите – 0:2.

All Goals - Latvia 0-2 Netherlands - 12-06-2015by Video-Live

Чехия поведе в 55-ата минута като гост на Исландия чрез Докал, но пет по-късно Гунарсон възстанови равенството, а в 76-ата Сигторсон бе точен за 2:1.

Iceland 2-1 Czech Republic All Goals and Full...by enteritament

Крилото на Атлетико (Мадрид) Арда Туран пък донесе ключова победа за Турция в гостуването на Казахстан, след като се възползва от подаване на Бурак Йълмаз и отбеляза единствения гол в 83-ата минута.