Холандия изпусна два гола аванс срещу Япония

Националните отбори на Холандия и Япония завършиха наравно 2:2 в приятелска среща, изиграна днес на ст. "Кристал Арена" в белгийския град Генк.

"Лалетата" имаха аванс от два чисти гола в резултата, но селекцията на Луис ван Гаал допусна изравняване в течение на двубоя.

До 39' резултатът бе 2:0 в полза на Холандия, след като първо Рафаел ван дер Ваарт откри в 12', а малко преди почивката Ариен Робен удвои с превъзходен изстрел.

Минута преди края на първото полувреме обаче "самураите" намалиха пасива си. Точен за 2:1 бе Осако, който върна отбора на Алберто Дзакерони в мача.

След точно час игра японците успяха и да изравнят. Точен за 2:2 бе една от големите звезди на азиатския тим Кейсуке Хонда, който се възползва от подаване на автора на първия гол Осако.