Холандия и Португалия размениха победи в Световната лига

снимка: fivb.org

Отборите на Холандия и Португалия си размениха по една победа в Група Ц на Световната лига, а срещите се играха в Апелдорн.

В снощния мач иберийците стигнаха до успеха, след като надделяха с 3-2 (25-21; 19-25; 23-25; 28-26; 15-13) гейма.

Алешандре Ферейра бе най-резултатен за победителите с 24 точки, а Валдир Секейра добави още 16. За домакините Йерон Ровердинк наниза 23, а 17 отбеляза Нийлс Клапвайк.

Днес "лалетата" взеха реванш от съперника си и го излъгаха с 3-0 (36-34; 25-23; 25-22) части в много оспорван мач.

Отново Клапвайк бе над всички за домакините и се отчете със 17 точки, докато Ровердинк добави 13. За гостите Ферейра се отличи с 12 пункта.

В класирането Холандия е начело с 13 точки, докато Португалия е на четвърта позиция със седем пункта.