Холандия и Байерн Мюнхен си вкараха пет гола в контрола

снимка: fcbayern.t-com.de

Финалистът в Шампионската лига Байерн Мюнхен закри сезона с победа над националния отбор на Холандия. Контролата се игра на стадиона на баварците "Алианц Арена" в Мюнхен и завърши 3:2 в полза на домакините.

Двубоят бе компенсация от страна на Холандската футболна федерация към Байерн заради контузия, която преди време Ариен Робен бе получил по време на мач за националния отбор и заради която дълго време не игра за Байерн. Билетите за мача пък бяха на половин цена, като извинение на Байерн към феновете за загубата от Челси във финала на Шампионската лига.

Двата отбора зарадваха зрителите с красива игра, като за Байерн това бе официално закриване на сезона, докато за "лалетата" това бе началото на подготовката им за Евро 2012.

През първото полувреме паднаха цели четири гола. Баварците поведоха с попадение на Тони Кроос в 17-ата минута, който не остави шансове на холандския вратар със бомбен изстрел от около 30 метра. Още при следващата си атака обаче "лалетата" изравниха. Клаас Ян Хунтелаар бе изведен очи в очи с Ханс-Йорг Бут и технично го преодоля за 1:1.

Малко по-късно (19') Холандия вече водеше в резултата, след като Лусиано Нарсин прехвърли Бут за 1:2. В 29-ата минута Ивица Олич центрира в наказателното поле, където Нилс Петерсен засечем топката с глава във вратата на Холандия, изравнявайки за 2:2.

През второто полувреме играта се накъса, главно заради многото смени, които Юп Хайнкес и Берт ван Марвайк направиха, а головите положения липсваха. Малко преди края на мача, с екипа на Холандия в игра се появи Ариен Робен, който бе посрещнат както с овации, така и с освирквания от част от феновете на "Алианц Арена".

Все пак баварците стигнаха до победата с гол на Марио Гомес в 87-ата минута. Франк Рибери проби по лявото крило и сложи топката на крака на нападателя, за който не остана нищо друго, освен да я вкара в празната врата, оформяйки крайното 3:2.

Следващата контрола на Холандия е в събота (26 май) срещу националния отбор на България.