Хофенхайм мечтае за спасение след успешен дебют на новия треньор

Хофенхайм победи гостуващия Фортуна Дюселдорф с 3:0 при дебюта на новия си старши треньор Маркус Гиздол в срещата от 28-ия кръг на германското футболно първенство.

Домакините останаха на предпоследното място в класирането с 23 точки, но с успеха се доближиха на 6 точки от спасителната зона шест мача преди края на сезона.

Фортуна Дюселдорф остана на 15-а позиция с 29 точки след серия от шест срещи без успех в Бундеслигата.

Хофенхайм поведе още в 11-ата минута, когато при контраатака Роберто Фирмино прати топката под гредата след добро подаване на Свен Шиплок.

Автогол на Андреас Ламбертц обаче реши всичко четвърт час преди края. Крилото на гостите прати топката с глава в собствената си врата след центриране на Сеян Салихович от корнер.

Кевин Фоланд оформи крайното 3:0, след като беше изведен сам срещу вратаря от Салихович при друга добра контраатака в последната минута.

Така Хофенхайм, който уволни наставника си Марко Курц и главния мениджър Андреас Мюлер във вторник, запази шансове за спасение с първата си домакинска победа от 2 февруари насам.