Хофенхайм излизат първи след класическа победа над Арминия

снимка: БГНЕС

Новакът в германската Бундеслига Хофенхайм продължава да пише история, след като днес излезе на първо място в немския елит, тъй като победи тима на Арминия с класическото 3:0.

 

Хофе откриха резултата още в 5', когато голмайсторът на тима Ведад Ибишевич преодоля противниковия вратар и отбеляза за 1:0. Шест минути по-късно Карлос Едуардо удвои резултата и пречупи надеждите на Арминия.

 

Биелефелд се оттеглиха демотивирани на почивката и през втората част играха слабо и неорганизирано. Вялата игра на гостите доведе до 89', когато Хофенхайм получиха правото да изпълнят дузпа. Зад бялата точка застана ветеранът на "сините" Франсиско Копадо, който не се поколеба и направи резултатът класически.

 

С победата тимът на Ралф Рангник излезе на първо място във временното класиране с актиов от 34 точки. Втори са миналогодишните шампиони Байерн Мюнхен, които след днешната победа над "аспирините" от Леверкузен събраха 31 пункта.