Хофенхайм и Гройтер Фюрт със зрелищно реми 3:3

С гол във втората минута на добавеното време Гройтер Фюрт стигна до равенството 3:3 при гостуването си на Хофенхайм в първия мач от осмия кръг в Бундеслигата.

Испанският нападател Хоселу с втория ги гол в мача даде аванс на домакините в 89-та минута, но резервата на гостите Ласе Собиех изравни. Роберто Формино даде аванс на Хофенхайм още в осмата минута, но Золтан Стибер направи 1:1 шест минути преди края на първото полувреме.

Бившият нападател на Реал (Мадрид) Хоселу изведе за втори път в мача домакините напред в резултата в 67-та минута, но шест минути преди края на двубоя Едгар Приб изравни.

Драмата настъпи в последните четири минути. Първо Хоселу направи 3:2, но Собиех за трети път в мача изравни след удар с глава за гостите само четири минути, след като се появи в игра, информира БТА.

Равенството даде възможност на тима на Гройтер Фюрт да се изкачи на предпоследното място в класирането с 5 точки актив, а Хофенхайм е на 12-то място с 8 точки.

По-късно днес Байерн (Мюнхен) ще се опита да подобри рекорда в Бундеслигата за най-много поредни победи от началото на сезона, ако спечели за осми пореден път при гостуването си на Дюселдорф.