Ходжсън: Доволен съм от всички

Селекционерът на Англия Рой Ходжсън остана доволен от тиртие точки срещу Швеция, особено от начина, по който тимът му е играл през първото полувреме на срещата и похвали всичките си футболисти.

Снощи Англия победи Швеция в драматичен двубой, завършил 3:2 в полза на "трите лъва". Точни за островитяните бяха Андрю Керъл, Тио Уолкът и Дани Уелбек. За Швеция се разписа на два пъти Олоф Мелбег.

"Много съм щастлив от начина, по който играхме през първото полувреме. След това шведите се върнаха в мача и трябваше да работим много сериозно, за да стигнем до победата.

Щастлив съм от успеха. Доволен съм от представянето на двамата ни нападатели, а влизането на Тио Уолкът имаше огромен принос. Доволен и от младите играчи, и от по-опитните играчи.

Четиримата ни защитници играха добре. В средата на терена Стивън се справи достойно като капитан.

На въпрос "равен резултат ви стига в последния мач" английският селекционер отговори:

"Стига ни един добър резултат. Това е една трудна група. Ние играхме два много равностойни мача, а първото полувреме на Франция и Украйна, което гледах, също бе равностойно", заключи Ходжсън.

Освен това той разкри, че нападателят Уейн Рууни се завръща в състава на Англия след наказание и ще играе в последния мач от групите срещу Украйна.

"Няма как да оставя извън състава играч като него. Искам Рууни на терена, защото той може да създава напрежение у противниковата защита и сам да обръща мачове", каза Рой Ходжсън.

Рууни не игра в първите два мача на Англия заради наказание за червен картон в квалификациите.