Хоакин и Касорла донесоха първа победа за Малага

Санти Касорла и Хоакин Санчес вкараха по два гола за отбора на Малага, който спечели първата си победа за сезона в испанското първенство по футбол с разгром срещу андалусийския съсед Гранада с 4:0.

Малага привлече цели девет нови попълнения преди началото на сезона и оглавяваше класирането сред отборите с най-големи разходи за трансфери заедно с Барселона, но въпреки това не стартира добре в шампионата.

Загубата с 1:2 от Севиля обаче не повлия толкова зле на отбора и последва разгром у дома срещу новака в елита. Касорла, който е най-скъпото попълнение на Малага, изведе домакините напред още в четвъртата минута със силен удар с левия крак след центриране на Дуда.

Хоакин, който пък има две световни първенства с Испания зад гърба си, покачи на 2:0 в 26-та минута след асистенция на десния бек Хесус Гамес. Доминацията на Малага продължи и след почивката. Касорла вкара втория си гол в мача в 49-та минута от пряксвободен удар, а Хоакин довърши гостите с попадение за крайното 4:0, оформено 17 минути преди края.