Хълк напусна контузен тренировка на Бразилия

Нападателят на бразилския национален отбор и руския гранд Зенит (Санкт-Петербург) Хълк напусна днешната тренировка на „селесао“ с контузия на левия си крак.

Голаджията прекара по-малко от 15 минути на тренировъчното игрище, след което се оплака от болки в крака си и напусна, съпроводен от членове на медицинския екип на Бразилия. Нападателят тъкмо бе реализирал попадение в учебна игра, когато почувства дискомфорт и трябваше да се откаже от заниманието.

По-късно днес националният отбор на Бразилия пътува за град Форталеза, където ще се проведе втория мач на „селесао“ от програмата на Световното първенство 2014 срещу Мексико.

Както е известно, домакините на Мондиал 2014 спечелиха с 3:1 мача на откриването на шампионата срещу Хърватия. Тогава Хълк започна сред титулярите в нападение в компанията на Фред и Неймар, като в 67-ата минута бе заменен от Бернард.

Звездата на тима Неймар, който вкара два гола при победата над "шахматистите" миналия четвъртък, се появи на тренировката с нова екстравагантна прическа. 22-годишният футболист изненада всички с руси кичури и избръсната коса от двете страни на главата над ушите.

Вижте пълната програма на Световното първенство.