Хлеб няма да играе срещу Спортинг

снимка: БГНЕС

Барселона претърпя неприятна загуба преди първия си мач от групите на Шампионската лига у дома срещу португалския Спортинг Лисабон утре вечер. Полузащитникът на Барса Александър Хлеб няма да може да вземе участие в мача, заради контузия в левия глезен, която ще го извади от игра поне за две-три седмици.

 

Беларусинът получи болки след единоборство с противников играч по време на равенството на „каталунците" 1:1 срещу Расинг Сантандер на „Ноу Камп". Той беше заменен още преди почивката от Андрес Иниеста. Тази контузия е истински удар по треньора Пеп Гуардиола, чийто отбор започна много зле в първенството и спечели едва точка след два мача. Още по-обезсърчаващо звучи възможността Хлеб да пропусне и втория мач на Барса от Шампионската лига срещу Шахтьор в Донецк на 1 октомври.