"Хлапетата" не се стреснаха от римските "вълци" и ги дресираха

снимка: Reuters

"Хлапетата", както е прякорът на Олимпик (Лион) удариха гостуващия римските "вълци" от Рома с 4:2 в първата среща между двата тима от 1/8-финалите на турнира Лига Европа.

Френският тим поведе в самото начало с гол на Муктар Диакаби (8) след пас на Рафаел. „Вълците” обаче направиха пълен обрат още до почивката. Мохамед Салах (20) изравни със силен диагонален удар, а асистиралият му Федерико Фасио (33) бе точен за 1:2 след пас на Даниеле де Роси.

Малко след почивката „хлапетата” изравниха чрез Корентен Толисо (47), разписал се след подаване на Александре Лаказет, а след това Набил Фекир (74) направи пълен обрат в полза на домакините след асистенция на Лука Тусар, пише Блиц.

Играта бе равностойна поне откъм удари и към двете врати, като тези на гостите според статистиката за мача дори са повече дори в очертанията на вратата. В добавеното време обаче Александре Лаказет (90+2) оформи крайния резултат с изключително красиво попадение, дошло след пас на Матийо Валбуена.

Така Олимпик (Лион) взе аванс от две попадения преди реванша в Рим следващия четвъртък от 22:05 часа българско време.